Tipy na výlet

Výlety do okolia:

Možnosti kúpania v okolí v lete aj v zime

  • Ghotal Residence Liptovská Osada (4km) – NOVÉ ! – športové centrum, welness – viac gothal_aquaparkinfo tu

Nový turisticko – rekreačný komplex Gothal sa nachádza v obci Liptovská Osada priamo v srdci slovenských hôr. Komplex ponúka krytý plavecký a rekreačný bazén, sauny, fitness, bowling a reštauráciu. Miesto si tu nájdu ľudia, ktorí túžia po oddychu a relaxácii v príjemnom prostredí liptovskej doliny. otváracie hodiny a cenníky

  • Spa & Aquapark Turčianske Teplice (22 km)
  • kúpele Lúčky (smer Ružomberok, 26 km)
  • krytá plaváreň na Štiavničkách, Banská Bystrica (25 km)
  • Aquapark Tatralandia (55 km)
  • Aquacity Poprad (108 km)
  • Gino Paradise Bešeňová (28 km)

Mapa aktivít v okolí

HARMANECKÁ JASKYŇA – 24km
Harmanecká jaskyňa – národná prírodná pamiatka leží v južnej časti Veľkej Fatry. Dosahuje dĺžku 2763 m, pozostáva z Veľkého dómu a Izbice. V jaskyni sa nachádza 9 druhov netopierov. Teplota vzduchu v jaskyni sa pohybuje od 5,8 do 6,4 stupňa, prehliadka trvá 60 minút.
Harmanecká jaskyňa
DEMÄNOVSKÁ JASKYŇA SLOBODY – 59km
Demänovská jaskyňa slobody sa nachádza na severnej strane Nízkych Tatier v Demänovskej doline medzi Liptovským Mikulášom a známym lyžiarskym strediskom Jasná. Vyniká neuveriteľnou pestrosťou farieb a tvarov sintrovej výzdoby, unikátne sú sintrové lekná a ďalšie jazerné formy sintrovej výplne.
106
 DEMÄNOVSKÁ ĽADOVÁ JASKYŇA – 61km
Demänovská ľadová jaskyňa – vchod do jaskyne sa nachádza v brale Bašta na severnej strane Nízkych Tatier, len dva kilometre severne od Demänovskej jaskyne slobody. Ľadová výplň vzniká v jaskyni asi posledných 500 rokov a v kombinácii so sintrovou výzdobou vytvára mimoriadne zaujímavý prehliadkový okruh.
Demanova_Ice_Cave_23
DREVENÝ KOSTOLÍK HRONSEK – 36km
Drevený artikulárny kostolík Hronsek – bol dostavaný v roku 1726. Zaujímavosťou je, že tento kostol je postavený celý z dreva, bez použitia jedného železného klinca. Kapacita dosahuje až 1100 miest na sedenie. Kostol má výbornú akustiku, čo ho predurčuje aj na organizovanie koncertov. V roku 2008 bol zapísaný do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.
 250px-Drevený_kostol_Hronsek
 ŠPANIA DOLINA – 22km
Špania dolina – bývalá banská osada, preslávená ťažbou medenej rudy a striebra s typickými baníckymi ľudovými domami starými až 400 rokov, banskými štôlami a šachtami bola vyhlásená za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry. Preslávila ju aj typická paličkovaná čipka a banícky orloj
 270px-Spania_Dolina_2007_11
 VLKOLÍNEC – 29km
Vlkolínec – pamiatková rezervácia ľudovej architektúry, zapísaná do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva (1993). Obec je súčasťou Národného parku Veľká Fatra, pod vrchom Sidorovo. Vzácnymi stavbami je zrubová zvonica z roku 1770, zrubová studňa z roku 1860 a murovaný kostol Panny Márie z roku 1875. V obci je muzeálny objekt – Roľnícky dom s expozíciou pôvodného bývania.
 Vlkolínec,_Slovakia_006
 ORAVSKÝ HRAD – 55km
Oravský hrad je jeden z najkrajších hradov na Slovensku nachádzajúci sa v obci Oravský Podzámok. Patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Hrad je sprístupnený verejnosti denne od mája do marca.
 hrad_orava
 STARÉ HORY – 10km
Staré hory – pôvodne najstaršia banícka obec, dnes zbožné mariánske pútnické miesto, považované za náboženský stred Slovenska. Pravidelne sa tu konajú púte – každú prvú sobotu v mesiaci, okolo 15. augusta a na Turíce.
270px-Slovakia_Stare_Hory_1
 LIPTOVSKÁ MARA – 42km
Liptovská Mara – na Liptovskej Mare nájdete široké možnosti rybolovu, taktiež tu môžete absolvovať vyhliadkovú plavbu loďou s kapacitou 50 miest. V lete priehrada ponúka možnosti pre vodné športy ako kúpanie, člnkovanie, surfovanie, jazdu na vodných skútroch a iné.
270px-Slovakia_Liptov_2
 BEŠEŇOVÁ – 37km
Thermal Park Bešeňová – areál s termálnymi bazénmi, ktorý obsahuje množstvo víriviek, masážnych trisiek, toboganov, sáun, reštaurácií a mnoho iných atrakcií. V súčasnosti je k dispozícii 8 vonkajších bazénov s geotermálnou vodou, ktorá vyviera z hĺbky 1987m s teplotou 60,5 °C. Teplota vody v bazénoch je 27–39 °C.
97
TATRALANDIA – 55km
Tatralandia Holiday Resort je najväčším celoročným areálom vodnej zábavy na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Jeho súčasťou je Aquapark Tatralandia a ubytovací komplex Holiday Village Tatralandia. Aquapark ponúka 3 celoročné bazény s množstvom vodných atrakcií, množstvo toboganov, Tropical paradise – kúsok tropického raja s priemernou teplotou 30°C a originálnou tropickou flórou, Ostrov pirátov z Karibiku – jedinečný komplex s bazénmi a výhľadom na Tatry, Keltský saunový svet – komplex 17 parných, vodných a masážnych kúpeľov, sáun a procedúr, Wellness Paradise – komplex masáží, kúpeľov, zábalov a iných liečebných aj relaxačných procedúr.
110
AQUACITY POPRAD – 108km
V aquaparku AquaCity Poprad zažijete príjemné chvíle zábavy a relaxu. Nájdete tam 13 termálnych a relaxačných bazénov, tobogany, moderné wellness, Vitálny svet s rôznymi saunami a procedúrami pre oddych a relax. Využite klasické alebo exotické thajské masáže, objavte beauty centrum so širokou ponukou kozmetických a škrášľovacích služieb.
AquaCityPoprad