Nájdete nás na Facebooku

Novinky

V našom ubytovaní môžete využiť uplatnenie rekreačného poukazu.

NOVÉ APARTMÁNY MICHALKA V PODHÁJSKEJ!

Poskytujeme celoročné ubytovanie v obci Podhájska, časť Svätuša iba 250 m od druhého (zadného) vchodu do termálneho kúpaliska pri hoteli BORINKA.

Navštívte našu webstránku a dozviete sa viac - kliknite tu

PARTNERI:

www.hypoxistudio.sk

Cyklokorytnička je náučno – relaxačná trasa, ktorá vedie vo väčšej časti po pôvodnej trase železnice.
Cyklotrasa ponúka návštevníkom krásy a zaujímavosti Revúckej doliny pre peších turistov alebo priaznivcov bicykla. Trasa bola z Ružomberka po Liptovskú Osadu čiastočne upravená pre cykloturistov v roku 2001.
Od Liptovskej Osady až po Korytnicu bola postupne upravovaná a budovaná od konca roku 2015 a na jar 2016. Trasa je svojím charakterom rovinatá a vhodná naozaj pre každého. Napriek tomu je prejazd odporúčaný na horskom bicykli (na vlastnú zodpovednosť), keďže trasa väčšinou nemá asfaltový povrch a križuje na troch miestach cestu 1. triedy, kde je potrebná zvýšená ostražitosť.
Popri cyklotrase sa nachádza viacero infotabúľ s informáciami o histórii železničky a zaujímavostiach okolitej krajiny. V cieli trasy – Korytnici si môžete dopriať liečivé minerálne vody najvyššej kvality. Občerstvenie popri trase sa nachádza aj v Liptovskej Osade, na Podsuchej, v Bielom Potoku a v Ružomberku. Trasa meria 23 km s prevýšením 400 m.

Trasa cyklokorytničky začína v Ružomberku na ul. Šoltésovej /smer Banská bystrica/ a kopíruje bývalú úzkokoľajovú železnicu na trase Ružomberok – Korytnica Kúpele.

Cestou prechádzame malebnými zákutiami Revúckej doliny, tvorenými riekou Revúcou a dozvedáme sa prostredníctvom informačných panelov o histórii a význame železnice. Svojim jednoduchým terénom je určená pre rodiny s deťmi. Trasa meria 23km s prevýšením 300m a vedie cez hranicu dvoch národných parkov – Nízke Tatry a Veľká Fatra.

Prajeme vám pekný výlet po Cyklokorytničke, príjemný zážitok z jazdy, aktívny odpočinok v prírode Veľkej Fatry a Nízkych Tatier, ale aj spomienku na trasu, ktorá patrí určite k najkrajším na Slovensku.
1. Ružomberok /ul. Šoltésova, smer Banská Bystrica/
2. Biely Potok
3. Jazierce
4. Podsuchá
5. Liptovská Osada
6. Patočiny
7. Korytnica Kúpele


UPOZORNENIE: Cyklokorytnička križuje štátnu cestu E77 Ružomberok – Banská bystrica na troch miestach, preto doporučujeme zvýšenie pozornosti na prechodoch.  
CykloKorytničku nájdete aj na fb