Nájdete nás na Facebooku

Novinky

V našom ubytovaní môžete využiť uplatnenie rekreačného poukazu.

NOVÉ APARTMÁNY MICHALKA V PODHÁJSKEJ!

Poskytujeme celoročné ubytovanie v obci Podhájska, časť Svätuša iba 250 m od druhého (zadného) vchodu do termálneho kúpaliska pri hoteli BORINKA.

Navštívte našu webstránku a dozviete sa viac - kliknite tu

PARTNERI:

www.hypoxistudio.sk

Pripravené sú pre vás vynikajúce lyžiarske podmienky so skvelými traťami na slalom, zjazd, či bežkovanie, alebo čoraz atraktívnejší snowboarding – so službami s najvyšším štandardom.
V PARKu SNOW Donovaly môžete využiť požičovne lyží, snowboardov, ski-servisov, ako aj lyžiarskych škôl pre začiatočníkov.
Zimná turistika

  • okolie Donoval a priľahlé osady ponúkajú nádherné prostredie pre zimné prechádzky

K dispozícii je viac ako 11 km pravidelne upravovaných lyžiarskych tratí, zo 17 zjazdoviek viac ako 7 km zasnežovaných umelým snehom.

  • 17 vlekov (z toho 2 sedačkové lanovky)
    • 4-sedačka Buly Expres Záhradište
    • 6-sedačková lanovka TELEMIX kombinovaná s 8-miestnymi kabínami na Novú Hoľu (150 m od apartmánu), s 2 km zjazdovkou (pre náročnejších lyžiarov)

Určite nevynechájte príležitosť na vzrušujúce nočné lyžovačky, alebo pohľad na zasnežené pohoria z vtáčej perspektívy počas paraglidingu. Ak milujete snowboard-adrenalín, vyjdú vám v ústrety špičkové terény lákajúce na freeriding, jumpovanie, s množstvom railov a prekážok. A množstvo atrakcií na vás ešte len striehne…


Bežecké trate
Bežecké lyžovanie – k dispozícii sú:

  • upravované značené zimné bežecké trate (okruhy Polianka, 13 km trasa na Šachtičky, Močiare)
  • cca 25 km bežeckých tratí
  • možnosť turistiky na bežkách po celom okolí (aj po hrebeni)

Donovaly – Šachtička

Dĺžka značenia 14,1 km
Celkové prevýšenie 250/320 m
Náročnosť stredná

Trasa začína pri turistickej orientácii na Donovaloch a pokračuje stúpaním po upravenej lyžiarskej trase až do osady Polianka.
V Polianke je rázcestie lyžiarskych trás. Zelená lyžiarska trasa pokračuje miernym stúpaním v krásnom lesnom prostredí.
Postupne vychádza z lesa na lúky, z ktorých sú pri peknom počasí nádherné výhľady, najmä na Veľkú Fatru. Pokračuje miernymi klesaniami a stúpaniami až do lokality Žliabkar (Izbica). Tu je možné si pozrieť, ako kedysi vyzeral Špaňodolinský vodovod a dať si pauzu na odpočívadle. Za Žliabkarom trasa pokračuje strmším stúpaním a potom vedie zvlneným terénom až do sedla Horný Šturec. Prudko sa stáča doľava a pokračuje až na križovatku s ďalšou žltou lyžiarskou trasou. Z tejto lokality už je to na Šachtičku len pár sto metrov. Na Šachtičke trasa končí.

 Okruh Polianka

Dĺžka značenia 2,8 km
Celkové prevýšenie 60/80 m
Náročnosť ľahká

Trasa začína na križovatke lyžiarskych trás v osade Polianka. Trasa tvorí okruh a tak je možné ju prejsť oboma smermi. Je to nenáročná trasa aj pre začínajúcich bežeckých lyžiarov.


Okruh Močiare

Dĺžka značenia 5,9 km
Celkové prevýšenie 180/200 m
Náročnosť ľahká

Trasa začína na križovatke troch lyžiarskych trás. Tvorí okruh a tak je možné ju absolvovať v oboch smeroch. Časť trasy ide spoločne so zelenou lyžiarskou trasou Donovaly – Šachtička. Trasa prechádza krásnym prostredím lesov a lúk, z ktorých je nádherný výhľad. Je vhodná aj pre menej zdatných lyžiarov, treba si však na ňu vyčleniť viac čas

Šachtička – Izbica

Dĺžka značenia 6,5 km
Celkové prevýšenie 60/50 m
Náročnosť ľahká

Trasa začína v lokalite nad Šachtičkou na križovatke so zelenou lyžiarskou trasou vedúcou na Donovaly. Táto trasa tvorí alternatívu k zelenej trase a vedie popod Jelenskú skalu. Zo Šachtičky pokračuje do sedla Dolný Šturec, kde sa nachádza lyžiarske značenie. Z Dolného Šturca trase vedie popod Jelenskú skalu a ponad bývalý partizánsky bunker Mor Ho! až do lokality Žliabkar (Izbica), kde končí opäť na zelenej lyžiarskej trase na ktorej aj začala. Celá trasa vedie po náučnom chodníku a v prípade pekného počasia sú z nej krásne výhľady na Veľkú Fatru. Táto trasa nie je ešte vyznačená v teréne.