Nájdete nás na Facebooku

Novinky

V našom ubytovaní môžete využiť uplatnenie rekreačného poukazu.

NOVÉ APARTMÁNY MICHALKA V PODHÁJSKEJ!

Poskytujeme celoročné ubytovanie v obci Podhájska, časť Svätuša iba 250 m od druhého (zadného) vchodu do termálneho kúpaliska pri hoteli BORINKA.

Navštívte našu webstránku a dozviete sa viac - kliknite tu

PARTNERI:

www.hypoxistudio.sk

Fun aréna – Park Snow Donovaly

Obľúbené miesto rekreantov Park Snow Donovaly sa v lete premieňa na adrenalínové centrum zábavy. Fun Aréna Donovaly so svojou najväčšou atrakciou – tobogánovou bobovou dráhou, lanovým centrom a lezeckou stenou (najväčšími svojho druhu na Slovensku), bungee trampolínami, 8-stanoviskou trampolínou, detským lanovým centrom a nafukovacími šmýkačkami Vám ponúka široké spektrum zábavy, kde si určite nájde každý to svoje.

Viac o zimných atrakciách Fun Parku tu.

Viac o letných atrakciách tu

Fun aréna a okolie ponúkajú tieto atrakcie:

 • Tobogánovú bobovú dráhu
 • Trampolíny
 • Lanové centrum
 • Lezeckú stenu
 • Bungee trampolíny
 • 8-stanoviskovu trampolínu
 • Snowparagliding
 • Airboarding
 • Snowtubing
 • Snowtreking
 • Pásové štvorkolky
 • Eskimácke safari
 • Psie záprahy
 • Paintball
 • Ice Camp
 • Korčuľovanie
Trampolíny

Ak sa chystáte na dovolenku alebo tráviť víkend so svojimi ratolesťami na horách, určite navštívte náš najväčší FUN PARK na Slovensku. Je určený nielen pre deti, ktoré sa chcú naučiť lyžovať, ale aj pre tie, ktoré už lyžovať vedia a chcú sa len zabaviť. Jedine v tomto úžasnom FUN PARKU je plno možností zábavy, hier a súťaží.

Detský FUNPARK na Donovaloch sa nachádza v časti Mistríky, v najvhodnejšej lokalite pre výučbu lyžovania – a to priamo medzi dvomi lyžiarskymi svahmi Nová hoľa a Záhradište. K 2500 m² pôvodnej plochy FUN PARK-u Patty Ski pribudlo v decembri 2011 nových skoro 10 000 m² čím sa zaraďuje spolu s vybavením do popredia detských parkov a bude druhým najväčším svojho druhu v Európe. Vo FUN PARKU je k dispozícii 9 posuvných pásov, pomocou ktorých sa deti naučia lyžovať oveľa ľahšie, bez strachu a hlavne zažijú pri tom veľa zábavy. Vo FUN PARKu nechýba ani karusel – kolotoč poháňaný motorom, ktorý je veľkým pomocníkom pri lyžiarskej výučbe. Deti sa učia lyžovať v lyžiarskej škôlke už od 3 rokov a práve pre deti, ktoré začínajú sú posuvné pásy najväčším pomocníkom.

Habakuky – Rozprávkový svet obsahuje 15 objektov domčekov, amfiteáter s kapacitou 150 ľudí, hodovňu, herňu pre deti… a množstvo ďaľších prekvapení, ktoré môžete zažiť na vlastné oči ! Celý areál je jedinečným počinom architekta Paľa Hadača, ktorý len s použitím prírodných materiálov vytvoril dokonalú ilúziu rozprávkových chalúpok. Ich čaro môžete obdivovať každý deň po celý rok.

Habakuky ako Dobšinského rozprávkový svet v jednej sezóne predstavia divákom okrem remeselníkov, architektúry samotných domov aj desať konkrétnych Dobšinského rozprávok. Každej jednej je zasvätený jeden domček alebo jedna chalúpka.

Najmenši pozor do Habakukov sa vchádza cez dračiu papuľu – máte na to odvahu tam vstúpiť? Za ňou vyrástli veľké vajce vtáka Ohniváka, šesťhlavý drak a Čierne mesto. Tiež Železná hora, veľryba, domček proroka Raka a ďalšie diela známe z Dobšinského rozprávok.

Každý deň nájdete v domčekoch hercov, ktorí rozohrávajú príbehy Dobšinského rozprávok, o deti sa postarajú animátori v herni. Počas víkendov kolorit tradičnej slovenskej kultúry dotvárajú remeselníci predvádzajúci tradičné ľudové remeslá.

Viac info tu

Nájdete ju v blízkosti lanového centra nad nástupnou stanicou TELEMIX Nová hoľa.

Bowling centrum

Bowling centrum, v ktorom sú pre Vašu zábavu k dispozícií 4 bowlingové dráhy, biliardové stoly, golfový trenažér, laserová strelnica, šípky, air-hockey. Otváracie hodiny Streda,Štvrtok,Piatok 17.00 – 23.00 Sobota 16.00 – 24.00

Irish pub, laserová strelnica
Máte chuť vyskúšať si pocit streľby zo zbraní ? Nie je nič jednoduchšie ako: navštíviť Irish pub, kde si môžete vyskúšať strelnicu vyvinutú na unikátnej laserovej technológii z USA, kde bola vyvíjaná pre špeciálne účely. Maximálne dokonalá a bezpečná ilúzia streľby z reálnych krátkych aj dlhých zbraní uspôsobených na laserovú streľbu. Ako jedni z prvých na Slovensku si môžete bez zbrojného preukazu alebo poľovného lístka osvedčiť svoj postreh pri „poľovačkách“ na rôzne druhy zveri alebo pri terčovej streľbe.Strelecké súťaže jednotlivcov alebo malých skupín je možné zaradiť nielen pre zábavu, ale aj ako súčasť teambuildingových aktivít. Prevádzka strelnice je absolútne bezpečná a prebieha za asistencie vyškoleného personálu. Otváracie hodiny 14:00 – 24:00 hod (pondelok – nedeľa) laserová strelnica sa nachádza v bowling centre

Tobogánová bobová dráha
Bobová dráha je vedená po pravej strane zjazdovky z Novej hole od Mišútskej cesty. Trať vedie cez lesík a po takmer 900 m vyústi pri nástupnej stanici umiestnenej nad plochou, ktorá v zime využívame v stredisku ako klzisko. Počas jazdy zažijete množstvo adrenalínu vďaka 7 skokom a 11 ostrým zákrutám. Maximálna rýchlosť, ktorú je môžte dosiahnuť v na trati je cca 45 km/h. O aktuálnej rýchlosti Vás bude informovať radar , ktorý Vám pri príchode do cieľa ukáže zaznamenanú najvyššiu dosiahnutú rýchlosť. A ak sa vám jazda zapáčila, alebo rýchlosť sa Vám zdala malá, môžete to skúsiť znovu a pohodlne priamo vo vozíku nechať sa vyviezť až na štart takmer 400 m dlhým vlekom.

Vo vozíku môžu jazdu tobogánom naraz absolvovať dve osoby (aj 2 dospelé osoby), takže ak Vaše ratolesti môžte mať stále pod dohľadom a radosť z jazdy môžte prežívať spolu. Bobová dráha je prispôsobená aj na prevádzku počas zimnej sezóny vďaka vyhrievaniu tobogánu v celej dĺžke.

Lístky na bobovú dráhu si môžete zakúpiť v pokladni strediska na parkovisku pri lanovke na Novú hoľu. Môžete si zakúpiť buď jednu jazdu, alebo cenovo zvýhodnený balíček 5 jázd, resp. využiť bodové lístky.

Technické parametre bobovej dráhy Donovaly:
Dĺžka 900 m
Prevýšenie 72 m
Priemerný sklon 8,70%
Maximálny sklon 18,20%
Počet zákrut 20 z toho 11 ostrých
Počet skokov 7
Max. rýchlosť 45 km/hod.
Dĺžka vleku 381 m
Sklon vleku 21,70%
Prepravná kapacita max. 300 osôb/hod.

Lanové centrum
Lanové centrum je umiestnené v lesíku lemujúcom hlavnú cestu E77 spájajúcu Banskú Bystricu s Ružomberkom. Svojou dĺžkou s viac ako 500 m a počtom okruhov je momentálne najdlhším a najväčším lanovým centrom na Slovensku. Vstup do lanového centra je z plošiny vybudovanej na vedľa stojacej lezeckej veži. Po vstupe do lanového centra je vašou úlohou prekonávať prekážky, ktoré sú upevnené v priemere 2 m nad zemou. Pripravené sú farebne odlíšené okruhy pričom každý má svoj vlastný stupeň obtiažnosti.

Pre Vašu bezpečnosť ste istený lanom počas celej celej Vašej cesty lanovým centrom a na vašu bezpečnosť bude dozerať aj špeciálne vyškolený personál.

Technické parametre Lanového centra:
Okruhy DĹŽKA ZJAZDY PLOŠINY PREKÁŽKY
ZELENÝ OKRUH 76 11+2 18
MODRÝ OKRUH 37 1/15 5 8
ORANŽOVÝ OKRUH 60 1/14 7+2 12
ŽLTÝ OKRUH 39 5 10
HNEDÝ OKRUH 23 4+1 5
ČERVENÝ OKRUH 132 1/40 8+2 11
ZJAZDY 139 2/35 4
CELKOVÉ PARAMETRE LC 506 47 68

Lezecká stena
Určite ste si pri príjazde na Donovaly od Ružomberka všimli dominantu areálu pri parkovisku lanovky na Novú hoľu – najvyššiu 14 m vysoku lezecku stena na Slovensku. Lezecké steny sú v súčasnosti veľmi obľúbené medzi vyznávačmi horolezeckého športu, ale aj amatérskymi lezcami všetkých vekových kategórií, a preto Lezecká stena nemôže chýbať ani v našom adrenalínovom centre.

Parametre Lezeckej steny:
Výška 14 m
Previs 5 m
Plocha 36 – 380 m2

Trampolíny bungee trampolína je najžiadanejšou atrakciou za posledných niekoľko rokov. Ide o kombináciu originálnej hliníkovej konštrukcie, latexovej gumy a pružnej trampolíny vymyslenej v projekcii spoločnosti VIV Slovakia, s.r.o. Všetko je poháňané precízne zladenými motormi. Jedná sa o 4 samostatné trampolíny, na ktorých skokan s pripevnenou sedačkou spojenou s konštrukciou X-jump trampolíny dokáže skákať až do výšky 7 m a robiť pritom rôzne premety dopredu aj dozadu vďaka gumám, ktoré udržiavajú skokanov balans.

Popri bungee trampolíne je k dispozícii aj 8-stanovisková trampolína, na ktorej sa určite do sýtosti vyskáču nielen vaše ratolesti, ale na trampolínach môžu skákať aj ostatný členovia rodiny až do váhy 80 kg /osoba.

ICE CAMP je alternatívny objekt vybudovaný len zo snehu a ľadu, ktorý slúži na realizáciu zážitkových aktivít určených pre širokú verejnosť (strávte noc namiesto v teplej posteli na kryhe ľadu pokrytej kožušinou a zameňte sklený pohárik za pohárik z ľadu). Nájdete ho pri nástupnej stanici BULLY EXPRESS Záhradište.

Korčuľovanieklzisko sa nachádza pri nástupnej stanici lanovky TELEMIX Nová hoľa. Ľadová plocha je vyhradená predovšetkým pre rekreačné korčuľovanie, ľadový hokej si môžete zahrať vo vymedzených časoch : 10,00 – 11,00; 14,00 – 15,00 a po 20.00 hod. Korčule si môžete požičať v požičovni.

Psie záprahy – jedinečnou atrakciou, ktorá každoročne priláka tisíce návštevníkov sú medzinárodné preteky psích záprahov. Zároveň aj vy môžete zažiť neopakovateľný zážitok z jazdy na saniach ťahaných psím záprahom.

Paintball – novinkou je paintballové ihrisko s celoročnou prevádzkou. Chcete sa odreagovať a zažiť pravý adrenalín na vlastnej koži? Potom musíte navštíviť ihrisko, ktoré ako jediné na Slovensku ponúka paintball v mrazivom zimnom počasí.